sobota, 17 lutego 2018

Książkowa Sobota - Katarzyna Bonda "Tylko martwi nie kłamią"

Cześć :)
Wracam po miesięcznej przerwie, ponieważ brakuje mi blogowania i pisania tutaj. Będzie mnie tu więcej, chociaż jeszcze nie podam Wam dokładnego grafiku wpisów. Dziś zapraszam na książkowe emocje z Katarzyną Bondą "Tylko martwi nie kłamią".Książka ze względu na mały format ma też małą czcionkę i 611 stron. 

Opowieść dość skomplikowana i ciężko na pierwszy rzut się domyśleć kto stoi za przestępstwem. Dobrze wykreowany profiler policyjny, który analizuje życie ofiary i wskazuje cechy przestępcy lub przestępców. W kamienicy na krześle pani doktor seksuolog zostaje odnaleziony trup. Kto za tym stoi? Czy to miał być zamordowany pacjent, a może lekarka? Czy ma to coś wspólnego z zabójstwem przed lat, które miało miejsce w tym budynku? Dowiecie się jak przeczytacie. 

Podobało mi się wykreowanie postaci, niejednokrotna zmiana akcji. Zagadkę rozwiązałam połowicznie, ale aż takiej intrygi się nie spodziewałam. Polubiłam profilera Huberta i jego przygody oraz losy. Pani doktor niejednokrotnie irytowała swoim zachowaniem. Spora ilość bohaterów wpływała na to, że trzeba było się skupić na lekturze, aby się nie pogubić kto jest kim. Z każdą kartką chciało się więcej, by jak najszybciej odkryć kto zabił i jaki miał motyw. Podoba mi się pióro autorki, jej wymyślone dość skomplikowane wątki i charakterystyczni bohaterowie. Jak przy pierwszej książce z Hubertem miałam zarzut zakończenia, tak tutaj było super. Jest też wyjaśnienie czemu pierwsza skończyła się tak, a nie inaczej, chociaż było to trochę słabe. Polecam książkę fanom kryminałów i życzę rozwiązania zagadki w trakcie czytania. 

Cytaty, które mi się spodobały:

"Idź, chłopie, spać. Jutro robota czeka. Rano byłeś zuch, a wieczorem pod pierzynę buch."
"Czas i śmierć nigdy uprosić się nie dają."
Książkę zgłaszam do wyzwania: "Czytam, bo polskie".
Lubicie książki Katarzyny Bondy? Jakie kryminały polskie polecacie?
Pa :)

 

1 komentarz:

  1. A ja mam problem z jej książkami, tą też zaczęłam, ale jakoś mi nie idzie. Choć moim postanowieniem noworocznym jest dokończyć choć jedną jej książkę :P

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Lifestyle by Agnieszka , Blogger