sobota, 13 stycznia 2018

Książkowa Sobota - Julie Israel "Indeks szczęścia Juniper Lemon"

Cześć :)
Wzięłam się za czytanie młodzieżowych książek i powiem Wam, że coraz bardziej mi się to podoba. Dzisiaj opowiem trochę o pozycji Julie Israel "Indeks szczęścia Juniper Lemon". Zapraszam dalej.
Książka ma jak najbardziej wygodną czcionkę i 372 strony.

Opowieść o młodej dziewczynie, która w wakacje podczas wypadku straciła siostrę. Zmieniło się jej życie oraz najbliższych. Czas wrócić do szkoły i boi się tego. Jak sobie poradzi? Jak będą traktować ją inni? Miewa wybuchy złości. Na fiszkach pisze, który mija dzień od wypadku i wypisuje miłe oraz przykre wydarzenia każdego dnia. Przyjaciółka nie potrafi rozmawiać już z dziewczyną. Jednego dnia gubi fiszkę i szuka jej za wszelką cenę w śmieciach. Pomaga jej kolega. Dlaczego to robi? Jakie sekrety skrywa? Odsyłam Was do książki.

Książka mnie wciągnęła od pierwszych stron i byłam ciekawa co będzie dalej. Zatem fabuła jest wciągająca, a bohaterowie charakterystyczni. Polubiłam Juniper i chętnie przeżywałam z nią jej przygody. Książka porusza bardzo wiele ważnych kwestii jak właśnie poradzenie sobie młodych osób ze stratą bliskich. Odzwierciedla również jak rodzice przeżywają stratę dziecka. Opisuje jak przyjaźnie mogą się różnić w zależności od sytuacji i jak weryfikuje je życie. Powiem szczerze, że książka dość trudna, ale napisana łatwym, przystępnym językiem. Polecam zdecydowanie młodym osobom, ponieważ można z niej wiele wynieść.

Dziękuję za możliwość przeczytania Wydawnictwu IUVI.Lubicie książki o trudnej tematyce?
Pa ;)

2 komentarze:

  1. Też sięgam po książki młodzieżowe, więc chętnie przeczytam również tę pozycję. ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Lifestyle by Agnieszka , Blogger