wtorek, 19 września 2017

Brandon Sanderson - "Alcatraz kontra bibliotekarze #2 Kości Skryby"

Witajcie :)
Komputer naprawiony, więc do Was wracam. Wspomniana grupa na facebooku powstanie w tym tygodniu - jak nie zaryzykuję to się nie przekonam czy to dobry pomysł. Dzisiaj chciałam Wam opowiedzieć o jednej z książek, którą niedawno skończyłam czytać.Książka ma wygodną czcionkę, liczne obrazki i 319 stron.

Jest to druga część książki Alcatraz kontra Bibliotekarze. O pierwszej też pisałam Wam na blogu. Dalsze losy młodego chłopaka, który okazał się być okularnikiem, a jego talent to psucie. Tym razem wraz z ekipą wyruszają w niebezpieczną podróż. Na lotnisku toczy się walka pomiędzy chłopcem a Bibliotekarzem. Soczewki ratują, pomaga też Bastylia, która chroni Smerdego. Mają wiadomość od Dziadka, że znajduje się on w bibliotece aleksandryjskiej. Jest podejrzenie, że znajduję się tam ojciec Alcatraza. Czy okaże się to prawdą? Czy syn w końcu pozna ojca? Czy bibliotekarze znów zaatakują? Odsyłam do książki.


Jest to jedna z tych książek fantastycznych, po którą sięgam z uśmiechem. Chcę się dowiedzieć co zapisane jest na kartach powieści. Nie raz wzbudza uśmiech, czasem wraz z bohaterami przeżywa się przygody. Wiadomo, że jak w każdej książce nie jest się w stanie polubić wszystkich bohaterów. Tutaj moją sympatię zyskali Bastylia i Alcatarz, matka dziewczyny niekoniecznie. Uwielbiam wręcz autora zabiegi, czyli wstawki narracji pierwszoosobowej. Nie raz próbuje nas wpuścić w maliny i udaje mu się. Do tego stopnia, że w pewnym momencie czytałam książkę do góry nogami. Polubiłam pióro autora i wiem, że sięgnę też po inne jego pozycję, a kontynuację na pewno muszę przeczytać.

Dziękuję wydawnictwu IUVI za możliwość przeczytania książki i dostarczenie sporej dawki humoru.Książkę zgłaszam do wyzwania: "Czytam, ile chcę".

Lubicie czasem poczytać fantastykę?
Pa ;)

5 komentarzy:

 1. Ciekawa ta książeczka, kompletuję właśnie zestaw dla córki na urodziny może kupię i tą:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że sama mogłabym ją przeczytać i dla synka też chętnie się w nią zaopatrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Za stara jestem, ale w sumie chętnie bym spróbowała :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie powieści to nie mój klimat :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Lifestyle by Agnieszka , Blogger