wtorek, 29 sierpnia 2017

Cecelia Ahern "Podarunek"

Witajcie :)
Czytanie idzie mi ostatnio bardzo opornie. Mam jakąś niemoc, a do tego czasu mi wiecznie brakuje. Jednak udało się skończyć kolejną książkę z Book Tour'a u Kasi z bloga Recenzja Pisana Emocjami. Zapraszam.Książka ma wygodną czcionkę i 382 strony.

Opowieść zaczyna się dość nietypowo. Mamy świąteczny czas i osoby pracujące na komendzie policji. Trafia do nich młody chłopak, który wybił szybę w domu swojego ojca świątecznym indykiem. Policjant zaczyna opowiadać historię o biznesmenie, który pracuje w korporacji. Nie ma on czasu dla swojej rodziny. Zawsze na pierwszym miejscu stawia pracę i spotkania biznesowe. Jak to się skończy? Przeczytajcie sami. Opowieść porusza, zakończenie zaskakuje. Książka jest bardzo, ale to bardzo współczesna. Idealnie opisuję naszą pogoń za czasem i to jak bardzo potrafimy być zabiegani. Jak w dzisiejszych czasach pozmienialiśmy priorytety i jesteśmy w biegu za pracą oraz pieniędzmi. Łatwo zatrzeć granice pomiędzy życiem zawodowym a osobistym. Czasem nawet zrezygnować z jednego dla drugiego. Podobała mi się ta opowieść i na pewno dała do myślenia odnośnie czasu, bo przecież nie można go kupić czy dać w prezencie. Przeżyty dzień nie powróci znów. Polubiłam bohaterów i nie mam się do czego przyczepić w tej lekturze. 
"Czas jest cenniejszy niż złoto, cenniejszy niż diamenty, cenniejszy niż ropa czy jakiekolwiek skarby. To czasu nigdy nie ma się dość; to czas wprowadza zamęt w nasze serca, musimy więc go wykorzystywać mądrze. Czasu nie można spakować, przewiązać wstążką i złożyć pod choinką w bożonarodzeniowy podarunek. Czasu nie można dostać. Ale można go dzielić."
Myślę, że ten cytat jest idealnym podsumowaniem.
Książkę zgłaszam do wyzwania: "Czytam, ile chcę".

Znacie tą książkę? Czytaliście coś autorki?
Pa ;)

2 komentarze:

  1. Mam wrażenie, że nie doceniamy wartości czasu, którym dysponujemy :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ooo nie, wydaje się być piękną powieścią.. chętnie zapisze tytuł i wrócę do niej! ☺

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Lifestyle by Agnieszka , Blogger