sobota, 22 lipca 2017

Książkowa Sobota - Alicja Masłowska-Burnos "Nie wchodź w moją ciszę"

Witajcie ;)
Czas na książkowy wpis, wyjątkowo jeden w tym tygodniu, co nie oznacza, że mniej czytam. Niemniej jednak lektura z laptopa jest trochę mniej wygodna. Dość marudzenia, czas przejść do wpisu. Zapraszam.(źródło)
Książka ma 234 strony i czytałam w pdf, więc dało się pozmieniać czcionkę. Jest to pierwsza część trylogii ciszy.

Poznajemy Maję jako kobietę pewną siebie, perfekcjonistkę, która lubi się otaczać drogimi rzeczami. Właśnie zmienia pracę i przeprowadza się z Opola do Wrocławia. Na miejscu okazuje się, że zmienił się prezes firmy, w której ma pracować i proponuje jej aneks do umowy na nowych warunkach. Na parkingu przed wyjazdem pierwszego dnia do pracy zarysowuje samochód Adamowi. Iskrzy między nimi od początku. Dla niej początkowo to tylko partner do seksu, on od początku ma poważniejsze plany. Maja podpisuje aneks umowy i rzuca się w wir pracy. Spędza w niej około 15-16 godzin, więc ujawnia się w niej pracoholizm. Związała się z Adamem, tylko czy on to przetrwa? Czy jej organizm wytrzyma tak intensywną pracę? Przeczytajcie.

Bohaterowie są dobrze wykreowani i wyraziści. Nie da się tak łatwo o nich zapomnieć nawet po odłożeniu książki. Spodobało mi się podejście do życia Mai, chociaż wiem, że było ono materialistyczne i egoistyczne. Myślę, że korci mnie takie mocne stąpanie po ziemi kobiet, ponieważ sama jestem przeciwieństwem. Razem z bohaterką przeżywałam jej przygody i szczerze polubiłam. Zafascynował mnie Adam swoją siłą i tym, że potrafił się postawić kobiecie oraz "sprowadzić" ją na ziemię. To jest uświadomić jej nieracjonalne zachowanie. Podobało mi się i z chęcią przeczytam kolejną część. 
"Jak nie polubi na brudno, to i na ładno trudno."
Książkę zgłaszam do wyzwania: "Czytam, bo polskie" i "Czytam, ile chcę".

Dziękuję za możliwość przeczytania wydawnictwu PSYCHOSKOK.A Wy macie ochotę przeczytać tą książkę?
Pa ;)

4 komentarze:

  1. Tak mam ochotę przeczytać tą książkę. Zaciekawiłaś mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zachęciłam mnie do przeczytania :) Do tego lubię jak akcja dzieje się w Polsce, więc będę o niej pamiętała :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Lubię książki, o których choć fragmentach ciężko zapomnieć :P

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Lifestyle by Agnieszka , Blogger